Dėmesio!

Nuo 2020 m. kovo 30 d. ugdymo procesas organizuojamas nuotoliniu būdu

(pamokos pagal tvarkaraštį nuo 9 val.).

Informaciją sekite Tamo dienyne.

UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS NUOTOLINIU BŪDU 

                                                                                                                                    Mokyklos administracija

 **********************************************************************************************

                           Reaguodami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtą visuotinį karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmės,

                        nuo 2020-03-30 iki karantino laikotarpio pabaigos Lapių pagrindinės mokyklos mokytojai ir administracija dirbs nuotoliniu būdu.

                                              Iškilus klausimams prašome kreiptis:

 
                                  Direktorė Vilija Lukauskienė - tel.861570454

                                  Sekretorė Asta Butkienė - tel. 84646925

                                  Pavaduotoja ugdymui Roma Balsevičienė - tel. 868932179

                                  Pavaduotojas ūkio reikalams Vaidas Skuodas - tel. 84646925

                                  Pavaduotojas socialiniams reikalams Algirdas Skuodas - tel. 861810045

 

 **********************************************************************************************

                          Dėkojame už supratingumą ir kviečiame laikytis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų

saugant savo bei aplinkinių sveikatą.

 

   

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį.Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Svarbiausia, kad Užgavėnių drabužis nebūtų kasdieninis, jis turi būti kažkuo išskirtinis,

 Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį.Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Svarbiausia, kad Užgavėnių drabužis nebūtų kasdieninis, jis turi būti kažkuo išskirtinis, neįprastas. Tad kaukes bendrabučio vaikai pasidarė iš popieriaus, avikailio, kartono, veidus išsipaišė dažais, kad niekas neatpažintų, o apsirengė senais kailiniais, ilgais sijonais, išverstomis kelnėmis, susijuosė virvėmis. Taip persirengę judriausi, drąsiausi bendrabučio vaikai ėjo per kaimą linkėdami gerų metų, dainavo juokingas daineles arba  pasakojo ką nors smagaus, barškino puodo dangčiais, braukė lazdelėmis per kočėlus, krėtė pokštus, šoko. Kiekviena grupelė persirengėlių stengėsi kuo daugiau sodybų aplankyti.

Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Užgavėnių valgius mokyklos darbų klasėje pasiliko ruošti mažesni vaikai, Ina ( mergina atvažiavusi aplankyti bendrabučio vaikus iš Norvegijos), auklėtojos Valerija, Dovilė, Laima ir Rūta. Pasak Inos, Norvegijoje tokios šventės nėra, tad jai buvo smagu kartu su vaikais maišyti blynų tešlą, kepti blynus su obuoliais ir aguonomis. Taip pat turėjo galimybę pasivaržyti su mokiniais vaflių puošyboje. Buvo iškepta 40 didelių vaflių, kuriems panaudojant auklėtojų virtas vyšnių, serbentų, obuolių uogienes, reikėjo suteikti Užgavėnių mitinių būtybių veidus. Tai buvo ypatingai linksma atrakcija vaikams, nes čia kiekvienas kūrė įdomiausią veidą.

Užgavėnės šventės centre – Morė. Ji vaisingumo dievybė, kuri sudeginama lauže tam, kad vėliau atgimtų. Su ja ,,išvaromas“ susikaupęs blogis, kartu ir įkyrėjusi žiema. Vaikai surašė savo blogus darbus, įpročius, kurių norėjo atsikratyti ir sudegino kartu su  More. Dar kurį laiką vaikai persirengėliai pasivoliojo sniege, garsiai šūkavo, ,,varė“ žiemą iš kiemo , žaidė žaidimus. Prie švenčiančių Užgavėnes vaikų prisijungė mokyklos bendrabučio rėmėjas Deividas Holliday bei persirengėlių grupė ,,Keturios Čigonės“, kurios visus juokino savo naujais hitais ,,Skalbiam skalbiam drabužius cha cha“ , ,,O žydelka praėjai gatve“ ir mokė visus dainuoti (tai 8 klasės mokinės Inesa, Kristina ir Olivija).

Visi sušilę, išsidūkę persirengėliai pakviesti savo įspūdžius išsakyti, susėdus prie Užgavėnių stalo, ant kurio puikavosi didelis kalnas blynų ir netradiciniai Užgavėnių vafliai- kaukės. Blynų valgytojai gyrė šeimininkavusius vaikus ir pasigardžiuodami valgė, skanavo.

 

                                                                   Bendrabučio auklėtoja Laima Jankauskienė

 

Pradinukų naujienos

Renginiai

Viktorina

Viktorina

Vasario 26 d. į anglų kalbos viktoriną „Fruits“ sugužėjo visi Lapių pagrindinės mokyklos pradinukai. Pasidalinę į 4 vaisines komandas (arbūzus, obuolius, ananasus ir ba...

Išvykos

Edukacinė  ekskursija  „Roshen“  įmonėje

2019 m. gruodžio 3 dieną mokyklos aštuntokams ir devintokams vyko profesinis veiklinimas – edukacinė ekskursija į UAB „ROSHEN“ konditerijos fabriką Klaipėdoje. Įm...

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt