Projektas „Laimingas vanduo – Lietuvos gyvastis”

07 Saus 2018

Šiais mokslo metais Lapių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja projekte „LAIMINGAS VANDUO – LIETUVOS GYVASTIS”

Šis projektas yra VšĮ Open Minds ir asociacijos „Gyvoji planeta” projektas bei šių organizacijų socialinės veiklos tąsa. Projektas skirtas vaikų ir jaunimo pilietiškumo, saviraiškos, ekologinio sąmoningumo ugdymui, kultūrinio akiračio plėtimui bei savanoriškos veiklos skatinimui. Projekto dalyviai susitaria, kokį vandens telkinį globos; renka aktualią informaciją apie vietovę ir vandens telkinį, jo istoriją, vardo kilmės padavimus, socialinę, ekologinę ir ekonominę reikšmę, ieškodami informacijos spaudoje, internete, apklausdami vietos gyventojus ir specialistus (istorikus, etnografus, ekologus).

Gera žinia - projekto dalyviai atkreipia dėmesį į pozityvius įvykius savo aplinkoje ir kartą per mėnesį nuo 2017 m. spalio mėn. iki 2018 m. kovo mėn. pasidalina gera žinia su kitais Lietuvos gyventojais, kurią patalpinsime į žemėlapį.

(Žinia gali būti apie kieno nors nuveiktą gerą darbą, apie reikšmingą iniciatyvą, ar akciją, kurie gerąja prasme paveikė aplinką arba gyventojus.

Projekto dalyvių dar laukia daug užsiėmimų, kurių metu mokiniai rinks aktualią informaciją apie vietovę ir vandens telkinį, jo istoriją, tirs ir analizuos vandens švarą bei gyvybingumą.

Lapių pagrindinėje mokykloje lapkričio 9 d. 

vyko keliaujantys neformalaus ugdymo edukaciniai užsiėmimai

Juos parengė ir vykdė organizatoriai – neformalaus ugdymo, savanoriavimo patirties turinčios lektorės Jurga Norkiene ir Loreta Valuckiene Užsiėmimų metu buvo kalbama pilietiškumo, savanorystės bei ekologijos temomis. Užsiėmimų metu mokiniai apibendrino jau gautas žinias ir dar labiau išplėtė supratimą apie pilietiškumą, konkrečiais pavyzdžiais buvo pristatoma savanorystė ir būdai kaip aktyviai ir atsakingai dalyvauti Lietuvos demokratinės valstybės ir pilietinės visuomenės gyvenime.

                                                                                                     Mokytoja Virginija Bušmaitė

 

knygu kaledos

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt