Pažintis su neregių gyvenimu

05 Bal 2018

Mokykloje lankėsi Klaipėdoje gyvenanti Vaida Butautaitė. Mokyklos mokiniams vedė edukacinę programą, supažindino su neregių gyvenimu. Nors ją supančio pasaulio mergina nemato, gailėtis dėl to ji net nesiruošia – veiklos turi tiek daug, kad savigraužai tiesiog nėra laiko. Vaida veikli ir visuomet optimistiškai nusiteikusi .Taip pat ji savanoriauja „Jaunimo linijoje,  kuria eilėraščius. „Nuo to, kokį pasaulį susikursi, į kokią aplinką įsiliesi ir kokio požiūrio laikysiesi, priklauso ir tavo požiūris į problemas. Jei galvosi, kad Lietuvoje gyventi blogai, ar matai, ar nematai, prie ko prikibti visuomet rasi. Tačiau jei suprasti, kad bet kur galima atrasti gražių dalykų, problemų ir nekils“, – patikino V. Butautaitė. Būtent dėl to ji dirba savanore „Jaunimo linijoje“. „Kadaise pati skambindavau „Jaunimo linijai“ ir kitoms tuo metu veikusioms psichologinę pagalbą teikiančioms tarnyboms, bet ne todėl, kad buvo sunku. Dabar suprantu, kad man tiesiog trūko dėmesio, norėdavau su kuo nors pasikalbėti, jaučiausi vieniša“, – atviravo V. Butautaite. Šiuo metu mergina padeda ir tokiems kaip ji, ir, kaip pati sako, gelbėja gyvybes. „Dažniausiai pagalbos ieško žmonės, kurie yra labai vieniši. Daugumai jų tiesiog reikia pasikalbėti arba jie ieško gyvenimo prasmės. Būna ir tokių, kurie turi daug problemų, nesugeba su jomis susitvarkyti, bet nenori jomis apkrauti artimųjų. Yra ir pakankamai nemažai žmonių, kurie ketina nusižudyti“, – kokias problemas jai tenka spręsti, pasakojo mergina. „Manau, kad kiekvienas žmogus yra unikalus, kiekvienam, kuris skambina, reikia pagalbos, todėl negalima nenorėti kalbėti. Norėti padėti yra būtina. Jei jauti, kad daugiau nebegali, turi kilusioms emocijoms pasakyti „stop“ ir kalbėti toliau, nes žmogus į tave kreipėsi, jam tavęs reikia“, – samprotavo V. Butautaitė. Aprėpti tiek veiklos man nėra lengva, pavargstu, tačiau nieko negaliu atsisakyti, nes viskas mane tiesiog „veža“.

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt