Jore, žemę atrakink

09 gegužės 2018

 

Laukiant gamtos pabudimo, pavasario šilumos, Lapių pagrindinėje mokykloje jau tapo tradicija surengti Jorės šventę. Tai pavasario žalumos, atgyjančios gyvasties ūkas, apgaubiantis žemę, medžius, gyvulius, visą gyvūniją, žmones. Juk kai sukyla visi gyvybės syvai ir galios, negirdimi sprogimai bloškia žiemos kiautus, skleidžiasi pumpurai, kalasi gyvybė- prasideda naujas gyvybės klestėjimo ratas.      Tad balandžio 24 dieną į Lapių bendruomenės ir mokyklos parką  pro žaluma papuoštus vartus, nusiplovę rankas vandeniu, nusišluostę lininiu rankšluosčiu rinkosi svečiai ir saviškiai. Skanduodami, dainuodami, šokdami kvietė pabusti gamtą. Dalyvavo ne tik mūsų mokyklos mokiniai, darželinukai, bet turėjome svečių ir iš Vėžaičių, Girkalių. Su švente sveikino Vėžaičių pagrindinės mokyklos kanklininkai ,,Šermukšnėlė, ( vadovė Ramutė Pozingienė). Savo dainomis ir šokiais, pasakojimais dalinosi Girkalių kultūros centro vaikų folklorinis ansamblis ,,Cyrolelis‘‘( vadovė Svajūnė Anužienė). Tradiciškai buvo dėkojama Žemei, kad ji mus nešioja, maitina- jai aukojama duona. Perkūnui aukojami akmenys, kad jis pabudintų žemę, suteiktų stiprybės. Deivei Laimai užkuriamas židinys ir prašoma saugoti šeimas. Pasodinome stiprybės medį- ąžuolą. Už gražiausius piešinius konkursui ,,Jore, atrakink žemę‘‘ vaikai buvo apdovanoti diplomais, dovanėlėmis Šiūparių, Vėžaičių pagrindinės mokyklos , Pašlūžmio  daugiafunkcinio centro mokiniai. Šventės pabaigoje visi turėjo galimybę paridenti joručius, pasimokyti pinti virvutes, pavaikščioti su kojūkais, pasisupti sūpynėmis, paskanauti sulos ir pavasarinės rūgštynių- dilgėlių sriubos.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė, auklėtoja metodininkė Danutė Kundrotienė

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt