Paramos ir padėkos renginyje lapiškiai kvietė dalintis

18 Gruo 2018

 

Lapių pagrindinę mokyklą pirmadienį gaubė šventinė nuotaika. Popietę čia atvyko būrelis svečių iš Klaipėdos rajono savivaldybės, Klaipėdos, Vokietijos. Tai mokyklinio ugdymo plėtojimo projekto STEAM rėmėjai, kurie padėjo įsigyti dvi interaktyvias lentas, kainuojančias 12 tūkst. eurų. Jie iškilmingai perkirpo simbolinę juostelę prie kabineto su moderniomis ugdymo technologijomis.

Vakare mokyklos bendruomenė pakvietė į padėkos ir labdaros renginį „Kai angelas baltas į širdį ateina“ Gargždų kultūros centre. Gerumo angelai įteikti 11 geradarių, o mugės metu surinkti pinigai – 957 eurai įteikti sunkios ligos kamuojamai 9 metų Vanesai.

Mugėje viliojo gausybė gardėsių ir originalių kalėdinių suvenyrų.Mugėje viliojo gausybė gardėsių ir originalių kalėdinių suvenyrų.Naujos galimybės

Netradiciškai siaurame būrelyje perkirpus simbolinę juostelę prie fizikos, chemijos ir biologijos kabineto Lapių pagrindinėje mokykloje akcentuota, jog šis mokyklinio ugdymo plėtojimo projektas STEAM baigtas. Rajono Savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas ir vicemerė Violeta Riaukienė pasveikino mokyklos direktorę Viliją Lukauskienę, savo entuziazmu įkvepiančią mokyklos bendruomenę, pritraukiančią investicijų. „Interaktyvios lentos – tai mokyklos ateitis“, – pastebėjo V. Riaukienė. „Tai moderni mokymo priemonė, naujos galimybės tiksliųjų mokslų moksleiviams mokytis pamokose ir joms pasibaigus“, – akcentavo meras.

Lapių mokykla sulaukė brangios dovanos: Vokietijos Nienburg LIONS klubas jai skyrė 5 tūkst. eurų, tiek pat rajono Savivaldybė, 2 tūkst. eurų – Lapių vaikų fondas.

Svečiai apžiūrėjo interaktyviąją lentą, moksleiviai parodė, kaip ji veikia. „Joje galima piešti 3D vaizdą, – pasakojo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Roma Balsevičienė, pirmoji baigusi kursus, kaip dirbti klasėje su šiuolaikinėmis technologijomis. Mokysis ir kiti mokytojai – visi pasižadėjo šiemet pravesti po vieną interaktyvią pamoką.

Kita interaktyvi lenta yra mokyklos bibliotekoje.

Lapiškiai moksleiviai scenoje atskleidė savo gebėjimus šokti, dainuoti, vaidinti.

Lapiškiai moksleiviai scenoje atskleidė savo gebėjimus šokti, dainuoti, vaidinti.Gerumo proveržis: padėti mergaitei

Vakare Lapių mokyklos bendruomenė pakvietė į paramos ir padėkos renginį „Kai angelas baltas į širdį ateina“ Gargždų kultūros centre. Ankstesniais metais gerumo angelai leidosi Lapiuose, o šį, aštuntąjį, kartą jau nebetilpo savo salėje. Lapiškiams kilo mintis pakviesti žmones dalintis. Taigi Kultūros centre šurmuliavo mugė. Kokių skanumynų prikepė mokyklos bendruomenė – virtuvėse triūsė tėvai su savo vaikais, socialiniai darbuotojai su globos vaikais bendruomeniniuose namuose kūrė kalėdinius suvenyrus. Pirkėjai žinojo, kad pinigai, gauti už juos, atiteks sunkios ligos kamuojamai 9 metų Vanesai iš Priekulės seniūnijos. Mugę gaubė neįprasta nuotaika: jaunieji lapiškiai smagiai dainavo ir šoko, o mažieji išdykavo. Gera buvo visiems.

Padėkos koncertą moksleiviai pradėjo lyriniu etiudu apie gerumą pagal Antuano de Sent Egziuperi kūrybą. Jo vedėja V. Lukauskienė ištarė susirinkusiesiems: „Kai norime gauti, norime ir duoti.“ Salėje buvo daug svečių, užmezgusių gerumo ryšius su Lapių mokykla.

Gargždų parapijos kunigas Audrius Undraitis, pasveikinęs renginio dalyvius, kalbėjo, jog advento metu žmonių širdys sušyla – gimsta gerumo akcijos. „Gražu, kad Lapiai, gavę paramą, kviečia dalintis“, – pagyrė kunigas.

Meras V. Dačkauskas susirinkusiesiems priminė, kad šiemet atšvęstos Lapių bendruomeninių namų modernių būstų įkurtuvės. Tam irgi prireikė rėmėjų. Jis palinkėjo, jog nepritrūktų gerųjų angelų. O vicemerė V. Riaukienė nevienareikšmiškai ištarė, kad jie čia lankosi kasdien. Ji padėkojo mokyklos bendruomenei, direktorei, kad gaudami geba dalintis ir visiems palinkėjo, kad širdys prisipildytų gerumo.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Dalios Gumuliauskienės, gerumas – ne pareiga ir ne teisė. „Privilegija dalintis. Visi turime ką duoti: šilumą, meilę, globą“, – patikino ji ir pasidžiaugė, kad Gargžduose prigijo lapiškiai globos vaikai.

Angelai leidosi 8-ąjį kartą

Nuoširdus lapiškių mokinių koncertas, jautrūs renginio vedėjų V. Lukauskienės ir Algirdo Skuodo, direktorės pavaduotojo socialiniams reikalams, žodžiai – gražiausia padėka visiems, kurie prisidėjo, palaikė, kad šių vaikų pasaulis taptų šviesesnis, žvilgsnis platesnis. Beje, ne visi geradariai norėjo, kad būtų skelbiamos jų pavardės.

Šiemet gerumo angelai įteikti 11 žmonių. „Angelais tampama vieną kartą. Ir visam laikui“, – akcentavo V. Lukauskienė.

Mokykla turi nuostabius baldus, kuriuos padovanojo Alvydas. Kelerius metus globos vaikai prieš Kalėdas pramogauja – čiuožinėja ledo arenoje Klaipėdoje, po to jie vaišinami. Šią pramogą dovanoja Ovidijus. Tarsi angelai atskrido Laima ir Albertas, ūkininkai, pasikviečiantys vaikus į savo sodybą paviešėti. Rasa savanoriauja – savo sodyboje priima Lapių mokyklos svečius.

Į šį padėkos vakarą atvyko Vokietijos Nienburg LIONS klubo nariai Christian Goellner ir Bernd Bargemann, kurie ne tik prisidėjo prie STEAM projekto. Jie šią vasarą surengė 10 dienų kelionę į Vokietiją, kurioje dalyvavo 12 globos vaikų. Kelionę apmokėjo Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas „Smiltė“, kurios narės taip pat dalyvavo kalėdinėje mugėje – prisidėjo prie gerumo akcijos.

Lapių vaikų fondo direktorė Evelina Aleksandravičė kalbėjo, kad Lapiai laimingi, turėdami Deividą Holliday, čia įsikūrusį prieš 25 metus. Jis glostė šiuos vaikus tada, kai dar niekas to nedarė. „Mes esame šeima – ir mamas, ir tėčius turime, – džiugiai ištarė ji. – O ko trūksta vaikams, tai skatins juos siekti.“

Renginio dalyviams savo dainų dovanojo populiarus dainininkas Edgaras Lubys.

Palinkėjo skristi

Po Gargždų miesto teatro spektaklio „Žuvėdra“, padedant tėveliams, į sceną sunkiai žengė sunkios ligos kamuojama devynmetė Vanesa. V. Lukauskienė įteikė mugės metu surinktus pinigus – 957 eurus ir palinkėjo mergaitei skristi. Juk šie pinigai atvers galimybę stiprinti jos sveikatą. Priimdami dovaną, Vanesos tėveliai susigraudino ir susirinkusiųjų akys sudrėko.

V. Lukauskienė prisipažino, jog akcija pranoko lūkesčius. „Mūsų bendruomenei didžiausias prizas – bendrystė. Suaugusieji su vaikais kepdami gardėsius, gamindami suvenyrus praleido nemažai laiko. Bendrystė – svarbiau už viską“, – kalbėjo direktorė.

Virginija LAPIENĖ 2018-12-08

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt