Jorės šventė

07 gegužės 2019

 

Jorė jau čia – tai  pirmoji pavasario žaluma, atgyjančios gyvasties ūkas, apgaubiantis žemę, medžius, gyvulius ir žmones. Tai laikas, kai naujam vešėjimo metui sukyla visi gyvybės syvai ir galios, skleidžiasi pumpurai, kalasi gyvybė.

            Visą balandžio mėnesį rajono pradinių klasių moksleiviai piešė piešinius tema ,,Jorė jau čia‘‘. Gegužės trečią dieną į Lapių pagrindinę mokyklą jie rinkosi  prisiminti šios šventės tradicijas, pašaukti Jorę. Jie prašė kuo greičiau atrakinti žemę, paleisti žolę augti, kad galėtų gyvulėliai ganytis,  dainavo dainas, šoko. Minijos progimnazijos moksleivė Veronika Valauskaitė visus pradžiugino žemaitišku pasakojimu ir padainuota lopšine, o Vėžaičių darželio paruošiamosios grupės vaikai padovanojo spektaklį ,,Kiškių šeimynėlės nutikimai‘‘. Kaip visada buvo aukojama duona Žemei, Perkūnui akmenys, deivei Laimai  ant aukuro buvo uždegta ugnis, pasodintas ąžuolas. Šventės pabaigoje visi vaišinosi karšta dilgėlių- rūgštynių sriuba, vaikai smagiai žaidė senovinius žaidimus.

                                    Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Danutė Kundrotienė

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt