Stovykla „Sveika vasara 2019“

02 Lie 2019

 

Kelionė į Kauną prasidėjo IX fortu. Apie stovyklą „Sveika vasara 2019“Ekskursiją pradėjome Okupacijų ekspozicijoje, kurioje buvome  supažindinami su sovietų ir nacių okupacijų vykdytais nusikaltimais Lietuvoje.
Po to ekskursija tęsėsi IX forte (kitame pastate), kur buvome  susipažinome su IX forto istorija, autentiškomis erdvėmis bei skirtingus laikotarpius pristatančiomis ekspozicijomis. Apsilankėme  IX forto gynybinės sienos požemiuose. Čia supažinome su IX forto gynybinių įtvirtinimų struktūra: apsilankėme požeminėse susisiekimo galerijose, susipažinome su buvusiomis artilerijos pabūklų ir įgulos pozicijomis, artilerijos ginkluote. Teko  galimybė išvysti IX forto įgulos naudotą geriamojo vandens šulinį, amunicijos sandėlius, artilerijos pabūklų ir įgulos slėptuves.

Karo muziejuje dalyvavo nuotaikingoje edukacinėje programoje „Karinė operacija“,  „Žinių bomba“. Būtent šioje programoje buvo galima pajusti karišką dvasią, skirtingose muziejaus erdvėse, ieškoti paslėptų „žinių bombų“, užrakintų kodinėmis spynomis, jas atkoduoti, viduje rasti užduočių ir kuo greičiau išspręsti. Buvo linksma ir aktyvi veikla: mokiniams reikėjo skaičiuoti, šifruoti, bėgioti, ieškoti, spręsti rebusus, dėlioti dėliones, apžiūrėti šovinius ir ginklus, bendrauti naudojant racijas ir atsakyti į  klausimus. Atlikdami užduotis jie įsisąmonino svarbiausias istorines datas bei faktus, išmoko atpažinti bei vertinti istorijos šaltinius, mokėsi dirbti komandoje ir bendradarbiauti.

Kas buvo spartiečių Skytalė? Ar Gajus Julijus Cezaris tikrai naudojo slaptus raštmenis? Kaip veikė Juodieji kambariai XVII a.?  Kuo išsiskyrė žymioji ENIGMA? Į visus šiuos klausimus padėjo atsakyti edukacinė programa „Karinė paslaptis“. Jos metu ne tik susipažino su raštų šifravimo istorija, bet ir naudodami Lietuvos kariuomenės 1932 m. „Šifravimo“ vadovėlį bandė patys atskleisti pirmosios Lietuvos Respublikos kariuomenės tarnybos karines paslaptis.

Keliaudami Nemuno delta mokiniai stebėjo augmeniją ir gyvūniją, stebėjo paukščius, pamatė baltąjį garnį, jūrinį erelį, gulbių, ančių buveines. Susipažino su jūrinių mazgų rišimu, pritaikymu gyvenime. Aplankė švyturį, pamatė to krašto architektūrą.

Įsimintiniausia akimirka buvo, kai kapitonas leido vairuoti laivą, papasakojo apie savo darbo patirtį jūroje.

Turėjo galimybę išbandyti jėgas sportinėje veikloje.  Prieš sporto rungtis visi 5-10 klasių mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą apie R. Meilutytę  „Rūta”. Po filmo peržiūros įvyko susitikimas - diskusija su policijos pareigūnais apie „Teisinę atsakomybę”,  kaip nepatekti į pavojingas situacijas ir pačiam galima išvengti konflikų, o patekus išspręsti taikiai, kokia atsakomybė taikoma už padarytus nusižengimus.

 Po trumpos pertraukos  vyko sportinės  rungtys lauke: greičio ir orientacinės varžybos, kamuolio į krepšį metimo, komandinės krepšinio rungtys. Po rungčių visi dalyviai apdovanoti Vokiečių padovanotais saldžiais prizais. Visi patyrė daug džiugių akimirkų, išbandė savo kantrybę, ištvermę.

Pagal Kultūros paso programą vyko  „džiazo pamoka“. Tai interaktyvus džiazo koncertas, kurio metu ne tik klausėmės energingos ir pakylėtos džiazo muzikos, bet ir išgirdome intriguojančią džiazo istoriją, sužinojome kur ir kaip gimė džiazas. Nukeliavome į 19 a. pabaigos New Orlean'ą, paklausėme regtime'o ir juodaodžių bažnytinių dainų. Po to mūsų laukė Chcago ir New York'as. Kartu su džiazo genijumi Armstrongu apsilankėme Harlemo džiazo klube, pasidairėme po Brodvėjaus teatrą, su Whitmen'o Jazz'o  orkestu pakeliavome po Ameriką. Sužinojome kas yra svingas, kaip paploti džiazo ritmą, kaip išmokti improvizuoti. Patyrėme neįtikėtinai daug naujų emocijų, gal būt kai kas tapo džiazo fanatiku.

Po įspūdingos pamokos visi atliko kūrybines užduotis  ir dalijosi patirtimi apie išvyką Kaune, edukacinius užsiėmimus, plaukimą Nemuno delta, orientacines varžybas.

     Meninių įgūdžių dienoje mokiniai parodė, ko išmoko per visus mokslo metus. Skambėjo dainos, šokėjos žiūrovus kvietė šokti „Valso“, „Salsa“ ritmu. Nustebino devintos, dešimtos klasės mokiniai valso šokiu. Tarp dainų ir šokių buvo teikiami mokiniams apdovanojimai už pasiekimus moksle, olimpiadose, varžybose, nuskambėjo padėkos, sveikinimo žodžiai mokytojams.

Vyr. socialinė pedagogė                                                                                                                                Rima Tarvydienė

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt