Keturių kartų vakaronė

13 Gruo 2019

 

Baigiantis 2019 metams Lapių kaimo bendruomenė buvo sukviesta į jau tradicine tapusią ,,Keturių kartų“ vakaronę“, šiais metais skirtą Žemaitijos metams paminėti.

                      Šiemet sukako 800 metų nuo pirmojo Žemaitijos paminėjimo 1219 metais. Pagerbdami šią svarbią mūsų kraštui datą vakaronės vedėjai Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus renginių organizatorius Aurimas Rapalis ir Lapių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Asta Gilvonauskienė vakarą vedė kalbėdami žemaitiškai, priminė, kuo garsus Žemaitijos kraštas, papasakojo įdomiausias istorijos detales.  

Į Lapių kultūros centrą sugužėjo įvairaus amžiaus bendruomenės nariai, juos  pasveikino Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus, bendruomenės pirmininkė Laima Karbauskienė. Visų susirinkusiųjų nuotaiką palaikė skambios Lapių pagrindinės mokyklos mokinių bei instrumentinio ansamblio ,,Citrinos“, vadovaujamo muzikos mokytojo Artūro Petruokos, dainos, mokinių smagūs šokiai, kurių juos moko mokytoja Audronė Bastytė, mokytojos Virginijos Bušmaitės auklėtinių ,,Šešėlių“ teatro smagus vaidinimas, Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus ir mokyklos mokytojų ansamblio ,,Obelėlė“ pasirodymai.

                      Vakaronės metu vyko dviejų komandų, sudarytų iš bendruomenės narių, varžytuvės. Joms buvo skiriamos įvairios užduotys: išversti žemaitiškus žodžius, surišti kuo ilgesnę virvę, iškočioti tešlą ir iš jos prigaminti kuo daugiau ,,kūčiukų“, padainuoti visiems gerai žinomas dainas žemaitiškai, inscenizuoti dainą. Komandos puikiai pasirodė, todėl nugalėjo draugystė.

                      Lapių bendruomenės centro valdybos pirmininkė Laima Karbauskienė atminimo dovanomis tradiciškai apdovanojo vyriausiąjį  ir jauniausiąjį vakaronės dalyvį.

                      Visiems vakaronės dalyviams koncertą padovanojo nuotaikingas Vėžaičių kultūros centro Lapių skyriaus ,,Medžiotojų trio“  pasirodymas (vadovas Arvydas Dragūnas).                                                                                

Asta Gilvonauskienė, Lapių pagrindinė mokyklos mokytoja

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt