saul

IMG 4631

,,Misija Sibiras“ – tai jauno žmogaus prisilietimas prie gyvosios istorijos paminklų, mūsų istorijoje gilų pėdsaką palikusių vietų tolimajame Sibire lankymas ir įamžinimas, pažinimas ten tebegyvenančių lietuvių ir dalinimasis neįkainojama patirtimi su tautiečiais, taip prisidedant prie jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo.

 ,,Misija Sibiras“ – tai jauno žmogaus prisilietimas prie gyvosios istorijos paminklų, mūsų istorijoje gilų pėdsaką palikusių vietų tolimajame Sibire lankymas ir įamžinimas, pažinimas ten tebegyvenančių lietuvių ir dalinimasis neįkainojama patirtimi su tautiečiais, taip prisidedant prie jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo. Jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas „Misija Sibiras‘16“ – tai jau vienuoliktus metus iš eilės organizuojama iniciatyva. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire aplankė trylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Projekto ekspedicijų dalyviai lankėsi Rusijos Federacijoje, Kazachstano ir Tadžikistano Respublikose. Pagrindiniai jų tikslai – rasti ir sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus, aplankyti politinių kalinių lagerių teritorijas, palikti šiose vietose atminimo ir pagarbos simbolius, susitikti su čia tebegyvenančiais tautiečiais.

Po ekspedicijų jaunimas visuomenei pristato Sibire įgytą patirtį: lankosi Lietuvos ir užsienio mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, savo įspūdžius perteikia pasakojimais ir vaizdine medžiaga. Šiais būdais jaunimas skatina savo bendraamžius domėtis šalies praeitimi, puoselėja kartų dialogą, turi galimybę savo vertybes išreikšti netradicinėmis formomis.

Dėkojame jaunam ir energingam istorijos mokytojui Arnui Zmitrai už pasidalintus unikalius išgyvenimus ir jausmus patirtus Sibire.

                                                                                                                                               Direktorė Vilija Lukauskienė

Mokyklai - 100 metų!

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt