Išvyka į Kryžių kalną

27 Rugs 2019

 

Kaip gera, kai svajonė išsipildo čia ir dabar... tokiais žodžiais norėtųsi pradėti šį pasidalinimą apie 7,8 ir 10 klasių Lapių pagrindinės mokyklos moksleivių išvyką į Kryžių kalną, aplankant Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminariją ir patį Telšių miestą. Nuostabus 2019 m. rugsėjo 27 d. rytas išlydėjo mus į edukacinę – religinę išvyką. Pirmasis susitikimas mūsų laukė Telšiuose. Pasigrožėję Masčio ežero pakrante skubėjome į Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminariją, kur netikėtai sutikome propedeutinio kurso klieriką Jokūbą Juškevičių. Jo pasidalinimas savo gyvenimo ir pašaukimo istorija moksleiviams paliko didžiulį įspūdį ir prisiminimą. Apžiūrėję seminariją, keliavome prie Telšių šv. Antano Paduviečio Katedros, kur su trumpa Žemaitijos istorija, išrašyta ant didžiųjų Katedros durų, supažindino seminarijos prefektas kan. Andriejus Sabaliauskas, o ką jau bekalbėti apie Katedros vidaus grožį ir garbingą istoriją. Susikaupimo valandėlei aplankėme ir Katedros kriptą, kur palaidoti vyskupai. Dėkodami už šiuos turiningus susitikimus, keliavome toliau, nes mūsų laukė Kryžių kalnas ir šalia esantis brolių pranciškonų vienuolynas. Ten mūsų jau laukė brolis Mykolas, kuris mus sušildė savo ramybe ir turininga Kryžių kalno bei vienuolyno istorija. Pasimeldę ir padėkoję broliui už šiltą susitikimą, skubėjome apžiūrėti Kryžių kalną... Vieni žavėjosi kryžių gausa, nes čia buvo pirmą kartą, kiti ieškojo savo šeimos ar klasės prieš daugelį metų atvežtų ir pastatytų kryžių. Moksleivių kelionės lūkesčiai buvo skirtingi, bet tikiu, jie išsipildė... Ši graži piligrimystė sušildė mus visus, bet kartu uždegė viltį naujoms tikėjimo kelionėms.

Tikybos mokytoja Rita Dirgėlaitė

 

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt