Projektas „Lauko stalo futbolas“

30 Birž 2021

Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklų mokinių iniciatyvų projektų tikslas buvo skatinti mokinių iniciatyvas, tobulinti finansinio raštingumo ir verslumo įgūdžius, gilinti žinias apie mokyklos biudžeto sudarymą, didinti mokinių įsitraukimą į mokyklos veiklas ir kurti atvirą sprendimų priėmimo kultūrą.

  Lapių pagrindinės mokyklos mokinių taryba noriai įsitraukė su 7-10 klasių mokyklos mokiniais į projekto kūrimo virtuvę. Minčių galvoje sukosi daug, kaip rasti tą vienintelį, kuris būtų įdomus ir patrauklus daugumai. Po ilgų diskusijų , palikome idėją „Lauko stalo futbolo“ aikštelės įrengimą. Projekto tikslas - padaryti Lapių mokyklos, Lapių kaimo bendruomenei stalo futbolo aikštelę lauke, kur žaisdami smagiai praleistų laiką, patirtų džiugių emocijų. Futbolas ne tik azartiškas, judrus, bet ir naudingas mūsų sveikatai yra  viena geriausių sporto šakų, teigiamai veikiančių mūsų organizmą ir jo veiklą. Kaip komandinis žaidimas, skatina bendravimą, pasitikėjimą savimi, pagerina protinę veiklą ir psichinę žmogaus sveikatą, padeda įveikti nerimą ir nervinę įtampą. Futbolą žiūrėti smagu, tačiau dar smagiau patiems pagainioti kamuolį su gera draugų kompanija, tokie turnyrai garantuoja ne tik nepakartojamas akimirkas, bet ir puikią savijautą.

Bene sunkiausia buvo popieriuje išdėlioti mintis, parinkti tinkamą vietą. Domėjomės, kiek rinkos kainomis kainuoja statybinės medžiagos, ieškojome parduotuvių, kuriose galima pirkti pigiau, rinkti informaciją, bendraujant su verslo vadybininkais. Tai mokė verslumo, ekonomiškumo, supratome, kad norint įgyvendinti idėją, reikia atlikti begalę darbų, kurie ypač svarbūs prieš imant į rankas plaktuką ir kalant vinį.

Norint pasiekti galutinio rezultato mokyklos administracija ieškojo papildomų finansų šaltinių rėmėjų.   Turėjome 600 Eur. Aikštelės bendra sąmata išaugo iki 1500 Eur. Darbų mokytojas D. Gruzdys  padėjo nubraižyti aikštelės maketą. 8-10 klasių berniukai, per projektinę veiklą padedant mokyklos darbininkui R. Kundrotui padėjo pirmuosius pamatus būsimai aikštelei.

Smagiausia buvo matyti, kaip po darbo, laiko turėję tėveliai A. Žalūda, A. Skarbalius, G. Skiezgilas, R. Jonikas, J. A. Mačiulskiai, A. Skuodas tęsė aikštelės statybas. Darbingo  vakaro pabaigoje, patys pirmieji įvertino savo darbą - sužaidė futbolą, kuris kiekvieną apdovanojo džiugiomis emocijomis. Mokinių taryba patariant dailės mokytojai V. Jonikaitei, papuošė aikštelės sienas linksmais kamuoliukais. Pakabinome QR kodą, kur kiekvienas nežinantis kaip žaisti lauko stalo futbolo, galės su programėle nuskaičius kodą susipažinti su žaidimo taisyklėmis.

    Mokykla ir kaimo bendruomenė organizuoja ir turi bendrų tradicinių renginių, vienas iš jų yra Miško šventė. Šis žaidimas suteiks galimybę šventės dalyviams sužaisti futbolą kitaip. Didins jaunimo užimtumą  ilgais vasaros vakarais jaunimas, suaugusieji turės papildomą žaidimo erdvę, kurioje galės žaisti įtraukdami šeimos narius, kolektyvus. Kviečiame aplankyti Lapių parką ir įvertinti lauko stalo futbolo linksmybes.

                                                                                          Tomas Jonikas

                                                                           Lapių pagrindinės mokyklos prezidentas

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt