PROJEKTAS ,,Dokumentika Lietuvos Bibliotekose”

22 Lap 2021

Lapių pagrindinėje mokykloje buvo pristatytas projektas   ,,Dokumentika Lietuvos Bibliotekose”, kurio vadovas Linas Augutis.

 

Projekto tikslas: Supažindinti Lietuvos rajonų bendruomenę su autorinės kino dokumentikos darbais ir jų kūrėjais, skatinti pagarbą kūrybiniam darbui ir legaliam sukurto, autorinio turinio naudojimui.

Prieš renginį 10 klasės mokiniai, mokytojai bei bendruomenės nariai buvo supažindinti, kaip internete rasti platformas su teisėtai siūlomu kūrybiniu turiniu ir ką įdomaus – kūrybiško su visu tuo turiniu galima nuveikti. Režisierius Linas Augutis pravedė mokymus: kaip naudojantis, visiems prieinamomis priemonėmis FlipaClip (išmanusis mobilus telefonas, planšetę) sukurti animacinį filmuką. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę, sukurti savo autorinį darbą.

Prodiuserė Rasa Miškinytė pristatė dokumentinį filmą „Sapnuoju, kad einu“. Šio dokumentinio filmo 87 min. režisierius ir scenarijaus autorius  Jokūbas Vilius Turas. Apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias 2012 m. pilno metro dokumentinis filmas, kuris pasakoja, kaip 2010 m. sausio 5 d. rytą vienas iš savo namų Vilniuje į Santjago de Kompostelos miestą Ispanijoje iškeliavo režisierius Jokūbas Vilius Tūras. 4500 km piligriminės kelionės maršrutas driekėsi per Lenkiją, Vokietiją, Čekiją, Šveicariją, o Prancūzijoje ir Ispanijoje įsiliejo į Šv. Jokūbo kelią. Šiuo keliu nuo XIII amžiaus piligrimai traukdavo nusilenkti Šv. Jokūbo palaikams, palaidotiems Santjago de Kompostelos katedroje. Kasdieniame kelyje, nuolat keičiantis aplinkai, autorius gilinasi į save ir į tai, kas jį supa.

Turtingi ir šmaikštūs vidiniais monologai bei pašnekesiai su kelyje sutiktais žmonėmis skatino pamąstyti apie žmogiškąsias vertybes ir destrukciją, apie gyvenimą ir mirtį, apie tikėjimą, kuris nugali neviltį.

Bibliotekininkės D.Ylienė ir O. Žitkienė

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt